Vizitatori/Latogatok

city bike cup V 2013

city bike cup III 2011

city bike cup II 2010

Sponsori/Tamogato

svt-logo.png

 15098djstjo.JPG

 

84536RADIO JO.JPG

 

city bike cup 2009

Home

 

Rezultate 2016 - Eredmények 2016

2016.10.30. 15:35 citybike

Categoria 1-5 ani / 1-5  éves korosztály

Baieti / Fiuk :

  1. Albert Hunor
  2. Stefanescu Razvan
  3. Mircea Victor

Fete / Lányok

  1. Hota Nadia
  2. Csergedi Hanna

 

Categoria 6-8 ani / 6-8  éves korosztály

Baieti / Fiuk :

  1. Kovács Nátán
  2. Szutor Dávid
  3. Barbu Horea Stefan
  4. Rácz Nándor
  5. Kocsis Zsombor

Fete / Lányok

  1. Hota Mara Miruna
  2. Brandus Ana Vera
  3. Szanto Boroka
  4. Sido Hana

Categoria 9-11 ani / 9-11  éves korosztály

Baieti / Fiuk :

  1. Kovács Egon
  2. Iszlai Dániel
  3. Naznean Raul
  4. Dobrin Raul

Fete / Lányok

  1. Petrea Ana
  2. Craciun Aiana
  3. Barbu Ana Raluca
  4. Mircea Otilia
  5. Craciun Alesia , Simo Carla , Kormoncki Krisztina

14590240_534806193382996_7006904758055549865_n.jpg

Categoria 12-14 ani / 12-14 éves korosztály

Baieti / Fiuk :

  1. Sido Nátátn
  2. Sido Gáspár

Categoria 15.18  ani / 15-18 éves korosztály

Baieti / Fiuk :

  1. Lörincz Mátyás

Categoria 19 - 99 ani / 19-99 éves korosztály

Baieti / Fiuk :

  1. Csergedi Istvan Itu
  2. Mircea Robert Gusztav
  3. Costea Adrian
  4. Marcu Marius
  5. Hota Stelian , Körmönczki Zoltán

 

 

 

Szólj hozzá!

City Bike Cup Editia a VI-a - 30 octombrie

2016.10.11. 06:41 citybike

 Pe data de 30 octombrie vom organiza, din nou  evenimentul “City Bike Cup Editia VI - scurtcircuit pe strandul 1 mai” – constind dintr-un concurs de Cross Country pentru copii si amatori la strandul 1 mai din Tg.Mures Aleea Carpati .Asteptam pe tot cei care le place mersul pe bicicleta si miscarea in aer liber

 Oktober 30–an egyesuletunk szervezeseben ujra megrendezesre kerul a Vasarhelyi majus 1 strandon – “City Bike Cup VI – rovidre- zarva “ gyerek es amator kerekpar gyorsasagi es ugyesegi verseny.Mindenkit varunk aki szeret kerekparozni, mozogni .

 

citybike1.jpg

Loc de intalnire/Talalkozo hely:

- Targu Mures –Strandul 1 mai Aleea Carpati /Marosvasarhely –majus 1 strand Karpatok setanya

Program:

- Inscriere pentru concurs/Beiratkozas : 9.00 – 10.30

- Start : 11.00

- Premiere/Dijosztas : 16.00

Traseul/Palya:

- circuit de 1 km pe o portiune pe pista de asfalt restul pe poteca si iarba, se vor concura pe categorie de varsta cate 4 concurenti ,primii doi calificandu-se mai departe.Functie de numarul participantilor pe fiecare categorie se vor face preliminari,semifinale si finale, functie de categoria de varsta se vor efectua una,doua sau trei ture/- 1 km-es korpalyan korcsoportonkent negyessevel fognak indulni az elso ketto jut tovabb , a sportolok szamatol fuggoen lesznek rendezve majd selejtezok,elodontok es dontok.

 

Categorii / kategoriak:

- Copii / Gyerekek:

Fete/ Lanyok :

1 - 5 ani/ev

6 – 8 ani/ev

9 – 11 ani/ev

12- 14 ani/ev

15 - 18 ani/ev

Baieti/Fiuk :

1 - 5 ani/ev

6 – 8 ani/ev

9 – 11 ani/ev

12- 14 ani/ev

15-18 ani/ev

- Adulti/Felnottek

Femei / Nok: 19 – 35 ani/ev

36 – 99 ani/ev

Barbati/Ferfiak: 19 – 35 ani/ev

36 – 99 ani/ev

Taxa de inscrieie/Beiratkozasi dij:

      20 RON Adulti/Felnottek

     10 RON Copii/Gyerekek

inscriere si plata se face la fata locului –iratkozas es fizetes  a helyszinen lehetseges

 

Szólj hozzá!

rezultate - City Bike Cup V 2013 - eredmenyek

2013.10.14. 08:31 citybike

Rezultate/eredmények

1-5 ani / évesek

  • baieti -fiuk

 1.Petrea Luca

  • fete -lányok

1.Maxim Eszter

2.Sido Hanna

6-8 ani / évesek

  • baieti -fiuk

1.Sargu David

2.Zöldi robert Péter

  • fete -lányok

1.Sepsi Ingrid

2.Unguras Iuliana

3.Unguras Doina

9-11 ani / évesek

  • baieti -fiuk

1. Sido Gaspar

2. Ferenczi Hunor

3. Vlad Daniel Alex

4. Nicolae Maximilian

  • fete -lányok

1. Vadadi Tekla

2. Radu Gloria

3. Veres Csenge Zsuzsanna

12-14 ani / évesek

  • baieti -fiuk

1. Kiss Levente

2. Sido Nátán

3. Zöldi Tamás Botond

4 .Muntean Ionut

15-18 ani / évesek

  • baieti -fiuk

1. Dascal Daniel

2. Málnási Jozsef Attila

3. Lokodi Mátyás

4. Birton Csaba

  • fete -lányok

1. Ungvári Kinga

2. Nyulas Orsolya

19-35 ani / évesek

  • baieti -fiuk

1. Csergedi István

2. Páll András

+35  ani / évesek

  • baieti -fiuk

1. Kiss Attila

2. Lörincz Albert

  • fete -lányok

1. Sido Katalin

2. Unguras Dana

poze aici 

557096_591772960880702_795634534_n.jpg

Szólj hozzá!

city bike cup - V edition 13 oct.2013

2013.10.01. 06:50 citybike

 Pe data de 13 octombrie vom organiza evenimentul “City Bike Cup Editia IV - scurtcircuit pe strandul 1 mai” – constind dintr-un concurs de Cross Country pentru copii si amatori la strandul 1 mai din Tg.Mures Aleea Carpati .Asteptam pe tot cei care le place mersul pe bicicleta si miscarea in aer liber / Oktober 13 –an egyesuletunk szervezeseben megrendezesre kerul a Vasarhelyi majus 1 strandon – “City Bike Cup IV – rovidre- zarva “ gyerek es amator kerekpar gyorsasagi es ugyesegi verseny.Mindenkit varunk aki szeret kerekparozni, mozogni .

 citykicsi.JPG

Loc de intalnire/Talalkozo hely:

- Targu Mures –Strandul 1 mai Aleea Carpati /Marosvasarhely –majus 1 strand Karpatok setanya

Program:

- Inscriere pentru concurs/Beiratkozas : 9.00 – 10.30

- Start : 11.00

- Premiere/Dijosztas : 16.00

Traseul/Palya:

- circuit de 1 km pe o portiune pe pista de asfalt restul pe poteca si iarba, se vor concura pe categorie de varsta cate 4 concurenti ,primii doi calificandu-se mai departe.Functie de numarul participantilor pe fiecare categorie se vor face preliminari,semifinale si finale, functie de categoria de varsta se vor efectua una,doua sau trei ture/- 1 km-es korpalyan korcsoportonkent negyessevel fognak indulni az elso ketto jut tovabb , a sportolok szamatol fuggoen lesznek rendezve majd selejtezok,elodontok es dontok.

 

Categorii / kategoriak:

- Copii / Gyerekek:

Fete/ Lanyok :

1 - 5 ani/ev

6 – 8 ani/ev

9 – 11 ani/ev

12- 14 ani/ev

15 - 18 ani/ev

Baieti/Fiuk :

1 - 5 ani/ev

6 – 8 ani/ev

9 – 11 ani/ev

12- 14 ani/ev

15-18 ani/ev

- Adulti/Felnottek

Femei / Nok: 19 – 35 ani/ev

36 – 99 ani/ev

Barbati/Ferfiak: 19 – 35 ani/ev

36 – 99 ani/ev

Taxa de inscrieie/Beiratkozasi dij:

      20 RON Adulti/Felnottek

     10 RON Copii/Gyerekek

(inscriere se pot face si la fata locului –iratkozas a helyszinen is lehetseges) -plata se va face la fata locului- fizetni a helyszinen

 

Szólj hozzá!

rezultate - City Bike Cup IV 2012 - eredmenyek

2012.10.17. 08:11 citybike

Categoria baieti 9-11 ani/ 9 - 11 év fiuk

1. Sido Nátán  - Master Ski&Bike

2. Fancsali Dánile - Master Ski&Bike

3. Birton Balint 

4. Dosa Gáspár 

5. Suciu Paul

6. Szatmáry Andor - Master Ski&Bike

 IMG_9056.JPG

Categoria baieti 12 - 14 ani/ 12 - 14 év fiuk

1. Gáspárik Márton - Master Ski&Bike

2. Krivosik Adorján - Master Ski&Bike

3. Kiss Levente - Master Ski&Bike

3. Molnar David - Master Ski&Bike

4, Topor Daniel

5. Avram David

6. Ravasz Laszlo

    Szilágy Tamás

 

Categoria baieti 15 - 18 ani/ 15 - 18 év fiuk

1. Marc Eugen

Categoria baieti 19- 34 ani/ 19- 34 év fiuk

1. Barta Bálint

Categoria baieti peste 35 ani/ 35 év fölött fiuk

1. Mircea Robert - Nomad Merida

2. Farr László György -  Master Ski&Bike

3. Mircea Otto

Categoria fete 6 - 8 ani/ 6- 8 év lányok

1. Molnár Anna  - Master Ski&Bike

 

Categoria fete 9 - 11 ani/ 9 - 11 év lányok

1. Molnár Anna - Master Ski&Bike

Categoria fete 12 - 14 ani/ 12 - 14 év lányok

1. Lokodi Eszter - Master Ski&Bike

Szólj hozzá!

rezultate - City Bike Cup III -2011 - eredmenyek

2011.10.10. 07:54 citybike

  Rezultate 

baieti

9-11 ani 

1.Fancsali Daniel

2.Nyulas Aron

12-14 ani

1.Lokodi Matyas

2.Krivosik Adorjan

3.Kentelki Gabor

4.Gasparik Marton

5.Ciulei Daniel

6.Kiss Levente

7.Pap Krisztian

+18 ani

1.Mircea Robert Gusztav

2.Szikszai Bruno

3.Klosz Viktor

4.Nyulas Bernat

5.Kiss Attila

6.Klosz Peter

fete

9-11 ani

1.Lokodi Eszter

12-14 ani

1.Fulop Katalin

2.Ungvari Kinga

3.Nyulas Orsolya

4.Barabas Anna

15-18 ani

1.Gyurka Zsuzsa

Poze aici

Szólj hozzá!

city bike cup II - rezultate / eredmenyek

2010.10.11. 13:23 citybike

Baieti/Fiuk

6-8 ani / ev

1. Borsos Ors

2. Ugran Filip

3. Predescu Tudor

4. Malnasi Zoltan

5. Izsak Hunor

6. Izsak Nimrod

semifinalisti / elodontosok:

  • Szilagyi Sandor
  • Kiss Zoltan
  • Szabo David
  • Fazakas Csongor
  • Kiss Balazs

 

9- 11  ani /ev

1. Kentelki Marton

2. Ciulei Daniel

3. Ferencz Daniel

4. Majus Daniel

seminfinalsti / elodontosok :

  • Czink Hunor
  • Kiss Levente
  • Tokes Gaspar
  • Barna Serban

sfertfinalisti / negyeddontosok:

  • Palascan Szilard
  • Siklodi Norbert
  • Szasz Attila
  • Abram David
  • Lengyel Gabor
  • Pal David
  • Szabo Attila

 

 12 - 14 ani /ev

1. Simon Domokos

2. Marton Zalan

3. Lokodi Matyas

4. Farr Laszlo

semifinalisti / elodontosok

  • Ferenzc Andras
  • Tarcza Norbert
  • Koncz Hunor
  • Boldea Adrian
  • Barabasi Attila

sfertfinalisti / negyeddontosok

  • Lazsadi Aron
  • Gasparik Marton
  • Costache Adrian
  • Birton Csaba
  • Vigh Hunor

optimi / nyolcaddonosok

  • Albert Alpar
  • Tarcza Mark
  • Ujlaki Csongor
  • Molnar Tamas
  • Antalka Gergo
  • Szkalicki Ferenc
  • Kentelki Gabor
  • Balint Lehel
  • Suciu Andrei
  • Lengyel Norbert
  • Corfar Cristian
  • Gabor Janos
  • Baba Tudor
  • Matyus Zsolt

 

15 - 18 ani / ev

1. Losonczi Krisztian

2. Popa Daniel

3. Marton Norbert

4. Togan Ovidiu

5. Szasz Nimrod

6. Dosa Apor

semifinalisti / elodontosok

  • Pirlea Alex
  • Zajzon Tamas
  • Klosz Endre
  • Mark Jeno
  • Czedula Istvan
  • Farr Vincze

 

19 - 35 ani / ev

1. Szentes Norbert

2. Csergedi Istvan

3. Dombi Andras

4. Malnasi Ferencz

 

+36 ani / ev

1. Mircea Otto

2. Mircea Gusztav Robert

3. Klosz Peter

4. Klosz Viktor

semifinalisti / elodonosok

  • Albert Attila
  • Ferencz Zsombor
  • Nyulas Bernat
  • Kiss Attila
  • Molnar Aron
  • Bartha Joco

 

 Fete/Lanyok

  6-8 ani / ev

1. Miko Agnes Anna

2. Molnar Zsofia

 

  9 - ani / ev

  1. Lokodi Eszter

  2. Fancsali Kinga

  3. Janosi Timea

  4. Baroti Illyes Krisztina   

 semifinalisti /elodontos:

  • Janosi Orsolya 
  • Radu Timea

 

  12 - 14 ani / ev

   1. Gyurka Zsuzsa

   2. Fulop Kata

   3. Nyulas Orsolya     

 

   +36 ani / ev

    1. Zayzon Zsuzsa

    2. Baroti Beata

    3. Janosi Maria

    4. Lazsadi Katalin

 categoria sub 6 ani /

toti locul I . / mindenki I helyezett

fete / lanyok

  • Szocs Boroka 
  • Kovacs Marta
  • Kovacs Nora
  • Zayzon Reka
  • Zayzon Kinga
  • Vajda Panna
  • Sepsi Ingrid 

baieti / fiuk

  • Izsak Timod
  • Izsak Tibold
  • Vajda Peter
  • Szocs Tamas
  • Losonczi Bogdan
  • Molnar Andras
  • Eduard Andrei

Szólj hozzá!